Арношт Ґольфлам – Мурат Уюркулак МАЧ день 7

Арношт Ґольфлам:

Народжений у 1946 році у Брно. Не завершив вивчення медицини, вивчав театральну режисуру в брненській Академії мистецтв імені Яначека. Театральний та фільмовий актор, режисер, пише оповідання, казки, драматичні тексти, співпрацює з телебаченням і радіо.

Опублікував понад двадцять книг (останні «Пригода, в яку важко повірити», 2016; «Горор та інші жахи» 2016; «Тричі Аґатка Кулганкова», 2016). «Людина зрештою може творити тільки з того матеріалу, який у неї є. Ви навряд чи подолаєте свій досвід і свої знання. Я з радістю працюю з речами, за якими спостерігав, які прожив я чи які прожили мої близькі», – каже він.

Мурат Уюркулак:
Письменник і політичний активіст, немилосердний критик темних сторінок турецької історії, народився у 1972 році у Айдині на узбережжі Егейського моря. Вивчення права, а потім історії мистецтва не завершив, працював перекладачем, журналістом і видавцем, політично був заангажований до ліво-ліберальної Партії свободи та солідарності (ÖDP), займався правами жінок та охороною природнього середовища, для незалежного видання «Birgün» писав про закордонну політику.

Його книги, неспокійні, злі, проникливо-критичні, але при цьому мистецьки дуже чинні, суворо засуджують турецьку армію та утиски курдів. Пов’язані між собою романи Tol (Злість) і Har (Спека) – вражаючі літературні історії про останні три десятиріччя турецько-курдського конфлікту. За свою роботу для опозиційного видання Özgür Gündem (Вільні справи) у 2017 році був засуджений на п’ятнадцять місяців позбавлення волі з відстроченням. «Поки книги змушують людей на мить замислитися, це вже само по собі прекрасно», – каже він.