Банди Шолтес (Андрій Петрович Шолтес) – Гьокценур Ц. МАЧ – день 5

Банди Шолтес (Андрій Петрович Шолтес)

Ужгородський письменник з угорської родини художників. Він ужгородець у четвертому поколінні. Ще з юності був заглиблений у субкультурні тусовки міста, а продовжив мандрівками Європою.

Автор книжок «Острів Sziget або Труселя Iggy Попа», «T-shirtологія: загальна теорія футболки» і «Фріки Європи». Вважає, що гумор — крутіший, ніж література, і навіть, ніж музика. На думку Шолтеса, нема сенсу писати книги, якщо в них нема гумору. Каже, що своїм письменництвом завдячує інтернету – активно веде фейсбук і пише чимало смішних особистих історій.

Гьокценур Ц.

Один із найпроникливіших поетичних голосів сучасної турецької літератури, 1971 року народження, народжений у Стамбулі, там же живе, у стамбульських університетах вивчав електроінженерію та торгову адміністрацію.

Його особиста поезія балансує на межі лірики, пісні, поезій у прозі і памфлетів. Публікується у часописах з дев’ятнадцяти років, перша книга вийшла через шістнадцять років. Свої поетичні тексти розмістив у п’яти збірках, наприклад, Her Kitabın El Kitabı (Посібник для кожної книги), Söze Mezar (Могила слова), Sırtında Bunca Sözcükle (З усіма цими словами на спині), Doğanın Ölümü (Смерть природи).

Крім того, турецькою перекладає книги американських письменників Воллеса Стівенса, Пола Остера, відтворив також антологію японських гайку. Працює інженером.