Хроніки Арт центру “Дзиґа”

Схоже, що роботу на полотні під назвою “2017 рік” завершено. Чимало мистецьких подій за цей час відбулося в рідній для нас Дзизі на Вірменській 35: найрізноманітніші галерейні арт-проекти, що торкаються величезного спектру контекстів життя, чудові концерти, виступи та презентації,  творчі чаювання, кавування, читання, перегляди фільмів, тренінги, майстер-класи.

Зокрема, Дні Мистецтва Перфоманс у Львові та Школа Перфомансу у рамках проекту Лабораторії міждисциплінарних практик “Березіль”, засідання фотоклубу 5х5,  весняний фестиваль Флюгери Львова, XVII міжнародний джазовий фесиваль “Jazz Bez”.

Поміж тим «Дзиґа» гостинно приймала в себе численні події літклубу “Ромб”, літературний фестиваль «Форум видавців», фестиваль аудіовізуального мистецтва Тетраматика, шостий “Фестиваль Партнерства” Чеські четверги, Місяці авторських читань у Львові та була співорганізатором LEMinarium.

Одним словом, творення – саме його ми завжди з вами разом генеруємо, спілкуючись мовою мистецтва. Такою щирою та природньою.

Давайте пригадаємо все найважливіше, що відбулося минулого року, аби прорефлексувати минуле й рухатись далі:

 

Галерея “Дзиґа”

Проект Влодка Кауфмана «Бесіда»

 

На LEMinariumі відбувся проект групи «GAZ»

 

“Чорна перлина”. Олег Сусленко. 

 

Андрій Лінік.  ОКЕАН.  Генеративна звукова скульптура в рамках LEMinarium

 

Юрій Коваль. Проект Окреслена територія.

 

Проект Остапа Лозинського «Пуцлі».

 

 

Фестиваль “Флюгери Львова”

Цієї весни «Флюгери Львова» святкували свої 15 років. Кожного року весна непередбачувана і примхлива, але «Флюгери» вміють фестивалити за будь-якої погоди. Ця весна виявилась найхолоднішою за всю історію фестивалю. Проте «Флюгери» за 15 років здобули віддану публіку, яка не боїться ні холоду, ні дощу. І свято вдалось!

Фото: Віталій Маріяш

 

На фестивалі виступати такі гурти:

 • «Пропала Грамота»
 • «Lemko Bluegrass Band»
 • «ShockolaD»
 • «Familia Perkalaba»

Цього року продовжити традицію ранкових концертів запросили Олександру Кольцову зі своїм проектом«Крихітка». Незважаючи на дощ, весь дворик ратуші був заповнений. Музиканти приготували спеціальну «приджазовану» програму своїх кращих пісень.

 • «Torban»
 • «GrozovSka Band»
 • «Yurodny»
 • «Гуцул Каліпсо»
 • «Роялькіт»
 • «Tik TU»
 • «Flop»

Фото: Віталій Маріяш

 

Із преси:

«Флюгери Львова» — це прев’ю до літа» (Zaxid.net)

Львів «прокинувся» з гуртом «Крихітка» (Zaxid.net)

Відео з виступів третього дня фестивалю (Варіанти)

 

Лабораторія міждисциплінарних практик «Березіль»

Розвиток та застосування новаторських практик, які розпочав Лесь Курбас на арт сцені 20х років минулого століття, відкрили інший шлях для самовираження тоді і надихає тепер. Як продовження розвитку нових мистецьких практик та інноваційних експериментів Леся Курбаса став саме цей проект.

Протягом року в Лабораторії відбулась серія періодичних тематичних лекцій, майстер класи та арт лабораторії, індивідуальні обговорення та консультації, презентація авторських проектів.

Варто додати, що цього року ми мали нагоду побачити авторські перфомативні практики гостей з Китаю та Гонконгу.

Також започаткувався інтернет-проект: lvivartlab.com

 

Десяті Дні перфомансу у Львові

28 серпня – 3 вересня 2017 р. відбулись Дні Мистецтва Перфоманс у Львові – перший в Україні фестиваль арт-перфомансу. Цього року на фестиваль приїхали митці з Таїланду, Норвегії, Великобританії, Ізраїлю, Польщі та України.

 

Фото: Констянтин Смолянінов

 

Особливе значення для фестивалю має експериментальна навчальна програма – Школа Перфомансу, покликана формувати нову генерацію українських перфомерів. Цього року навчання проводилось за двома навчальними програмами. Програму «Присутність/відсутність» вів відомий польський перфомер та незмінний викладач Школи Януш Балдиґа. Програму «Пошук шляхів» – професорка Сандра Джонстон та професор Алістер Макленан з Ольстерського університету.

Учні Школи Перфомансу. Фото: Тар Ігор

Окрім показів перфомансів, під час фестивалю відбувались зустрічі з митцями, лекції, відеопокази, майстер-класи. Завершились Дні Перфомансу дискусією за участі перфомерів України та інших країн, мистецтвознавців, організаторів, учнів Школи Перфомансу та глядачів, які упродовж фестивалю відвідували перфоманси.

Фото: Тар Ігор

 

Із преси:

http://artukraine.com.ua/a/dni-mistectva-perfomans-u-lvovi-tochka-peretinu-shlyakhiv/#.WlS7s2hl_IV

http://tvoemisto.tv/news/u_lvovi_rozpochalysya_yuvileyni_dni_performansu_programa_88151.html

http://galinfo.com.ua/news/u_lvovi_proyde_desyatyy_festyval_performansu_266458.html

https://zaxid.net/dni_mistetstva_performans_yuvileyni_ta_aktualni_n1434977

 

XVII міжнародний джаз-фестиваль “Jazz Bez”

В період з 1 по 10 грудня музика вільних лунала у 16 містах Польщі та України (Київ, Харків, Тернопіль, Луцьк, Рівне, Ужгород, Дрогобич, Стрий, Краматорськ, Варшаву, Вроцлав, Перемишль, Львів Люблін, Білосток та село Новиця). 60 музикантів з США, Канади, Австралії, Люксембургу, Данії, Німеччини, Угорщини, Польщі та України мали змогу відкрито завядки імпровізації познайомитись з нами – слухачами.  Ми були небайдужі до цієї музики, і, звісно, виконавці не могли цього непомітити…

“Натхненні публікою” – так відповідала в гримерці більшість музик на питання про те, як вони відчувають себе після концерту.

Фото: Ростислав Павлик

Виступали неймовірні джазові проекти та гурти:

 • Debbie Cameron Project (DNK- UKR- POL)
 • Jochen Rueckert Quartet feat. Mark Turner (USA-DEU)
 • Adam Jarzmik Quintet (POL)
 • Mark Tokar Group (UKR-POL-USA)
 • Gadt/Chojnacki/Gradziuk Projekt (POL)
 • «Michał Martyniuk Group feat. Jakub Skowronski» (POL)
 • Jazz Quartet “SHOW BOAT” (UKR)
 • Мар’яна Садовська в проекті: “ISadovska – Тут і Тепер” з програмою: “Ніч лише починається”
 • Alex Maksymiv project (USA-CAN- GBR-DEU)
 • NOWICA 9 (POL)
 • Dock In Absolute (LUX)
 • Ark Ovrutski New York Quartet feat. Myron Walden (USA)
 • Zamiratchi (POL)
 • Elek Istvan Quartet feat. Kriszta Pocsai (HUN)
 • Mateusz Smoczyński Quintet (POL)
 • The Necks (AUS)

Фото: Віталій Маріяш

Фестиваль «Jazz Bez» привозить тих виконавців, які зараз творять світовий джаз й допомагають творити цю музику іншим. У рамках фестивалю в Арт-Центрі “Дзиґа” проводились також майстер-класи від відомого джаз проекту Jochen Rueckert Quartet feat. Mark Turner для всіх бажаючих, а також учнів Львівської школи джазу та сучасної музики.

 

Найкраще з преси:

У Львові знову джаз! (Zaxid.Net)

Глибоке дихання Jazz Bez’у (Збруч)

ХVII International music festival “Jazz Bez” (LVIV TODAY)

Мар’яна Садовська привезла на «Jazz Bez» архаїчну українську пісню (Zaxid.Net)

Як пройшов Jazz Bez 2017 у Тернополі? (Від Тарнополя до Тернополя)

В Киеве выступят 27 джазовых музыкантов со всего мира (Realist)

#Рекомендуємо: Jazz Bez 2017 (Old Fashioned Radio)

Джазовий Дрогобич (Збруч)

Блюзовый дневник. Отход в сторону Ренессанса, или Что ловить на Jazz Bez (Фраза)

 

У Джаз-клубі за цей рік відбулись музичні події:

Рей Браун (син Елли Фітцжерельд), блюзмен Роберт Лайтхауз, Рафаель Матісс з Франції, мультикультурний проект Leleka з Берліна, експерементально-електронний краут проект INDIRECT, львівсько-канадські Fidel Trio Quartet, гурт Батискаф, польські групи The Rushes та Pau & Pchełki, джазовий гурт ModaQuasimoda, Jazz Vik, і навіть Василь Васильців.

Тут проводились концерти Львівської школи джазу, брахот-концерти на основі автентичних біблійних текстів, блюзові концерти Макса Таврійського, серія імпровізаційних концертів на теми Баха, вечір японської неокласики та ще багато цікавих і незвичних подій.

 

Звичайно, що ми неймовірно вдячні всім нашим цьогорічним партнерам та спонсорам, які щиро допомагали творити проекти, що впливають на розвиток культури, мистецтва не тільки у Львові й по всій Україні:

Польський Інститут у КиєвіПосольство Австралії в УкраїніГенеральне консульство Республіки Польща у ЛьвовіЛьвівська Міська Рада,  Львівська Обласна ДержадміністраціяЛьвівська Обласна РадаLEM station(Львів), Інститут Актуального Мистецтва (Львів), Генеральне консульство Угорщини у місті Ужгород, Посольство держави Ізраїль в Україні, Фундація «Transkultura» (Україна-Польща), Music:LX | Luxembourg Export Office,  Львівський палац мистецтвBlur Borders Art ProjectГенеральне консульство Республіки Польща в Луцьку,  Centrum Kulturalne w PrzemyśluCentrum Kultury w Lublinie, Warsztaty Kultury (Люблін), Galeria Labirynt (Люблін),  Кримськомий Дім у Львові, Крим SOS, Міжнародний Фонд «Відродження»Fundacja Polski Jazz , Луцький джазовий клубджаз клуб «Джем» (Рівне), мистецьке об’єднання «Коза» (Тернопіль), Арт-клуб «Шинок» (Тернопіль), Громадське об’єднання «Вірменська 35» (Львів), Мистецька рада «Діалог»Львівський Музей історії релігіїPolish Tourist OrganisationНезалежний культурний центр «Indie» (Харків), Компанія ElecorХарківська правозахисна група (Харків), Галерея Ілько (Ужгород), Radio KotermakДрогобицька Міська РадаOld Fashioned Bar 32 (Київ), ВАТ “Троттола”, Львівьска Обласна Філармонія.

Також велике дякую медіа-партнерам:

Радіо ЛюксZaxid.Net24 КаналРадіо МаксимумZbruč, от-от.lviv.ua, ВаріантиLviv Today032ua, Old-Fashioned Radio, Bit Ua.