Луцiє Фаулерова – Цілер Ільхан МАЧ – день 10

Луцiє Фаулерова

Народилася у 1989 році у Пардубіце. Вивчала богемістику на філософському факультеті Університету імені Палацького в Оломоуці.

З 2014 року редакторка часопису Aluze. Є співавторкою книги Катержіни Шедої «Брнокс» (2016). Авторка роману «Уловлювачі пилу» (2017).

Про його специфіку вона каже: «Про достовірність і недостовірність я спонтанно розмірковувала щодо будь-чого, що читала чи бачила в кіно, і автоматично мені спадали на думку різні можливості, як би з цим можна було працювати. Я знала, що в «Уловлючах» це буде не лише ефектний маневр, без якого книга могла б обійтися… і так я стала недостовірною оповідачкою!»

Цілер Ільхан

Прозаїчка, есеїстка, народилася у 1972 році, випускниця міжнародних відносин і політології Босфорського університету в Стамбулі. Вперше відзначилася у двадцять один рік, коли отримала премію журі у престижному літературному конкурсі, названому на честь письменника Ясара Набі.

Свою коротку прозу вона однак довго друкувала тільки в часописах, і лише у 2006 році видала збірку оповідань Rüya Tacirleri Odası (Кімната торговців снами). Через чотири роки вийшла наступна, названа Sürgün (Екзиль), за неї вона отримала Премію Європейського союзу з літератури.

У різні періоди життя працювала власницею готелю, письменницею і редакторкою, зокрема PR менеджеркою розкішного готелю «Kempinski» у Стамбулі. Нині – головна редакторка турецької версії журналу «Condé Nast Traveller». Як мотто своєї літературної діяльності користується думкою Ейнштейна: «Все має бути щонайпростішим, але не простим».