Маркіян Камиш – Гонка Озмен МАЧ – день 4

Маркіян Камиш

Письменник-сталкер Чорнобиля, пише про естетику занепаду. Народився у сім’ї ліквідатора Чорнобильської аварії. Навчався на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, але покинув навчання, аби присвятити себе літературі та нелегальним дослідженням Зони.

В 2010-2017 здійснив більше ста експедицій за колючий дріт, сумарно проживши там більше року. Автор книжок «Оформляндія, або прогулянка в Зону» (2015), «Київ – 86» (2016). Третя книжка «Чормет» (2017) увійшла у список найбільш очікуваних релізів року.

Його проза здобула широкий резонанс та схвальні відгуки від критиків, письменників, екологів. Першу книжку «Оформляндія…» вже перекладено та видано у Франції, де вона здобула чималу популярність.

Гонка Озмен

Поетка, перекладачка, 1982 року народження, в Стамбульському університеті вивчала англійську мову та літературу. У п’ятнадцять років надрукувала перший вірш, книгою дебютувала за три роки – збіркою Kuytumba (У моєму закутку).

Її вражаючий талант відразу підняв хвилю захоплених реакцій і Озмен почала збирати одну винагороду за іншою, наприклад, отримала престижну Премію Ясара Набі Наїра, Премію Берни Морана за поезію. Свій унікальний талант вона підтвердила за вісім років наступною книгою Belki Sessiz (Можливо, тихіше). Як редакторка співпрацює з часописами, які присвячені літературному перекладу «Ç.N.» і «Palto», сама також активно перекладає.