Сяргей Прилуцький – Гай Бораліоглу МАЧ день 6

Сяргей Прилуцький:

Народився в Бресті (Білорусь), живе й працює в Києві. Закінчив історичний факультет Брестського державного університету. Працював на заводі «Брестгазоаппарат». Тричі фіналіст конкурсів молодих літераторів Білоруського ПЕН-центру. Переможець поетичних слемів.

Також відомий у літературних колах як Сірошка Пістончик – автор так званої «дегенеративної прози», зокрема циклу іронічних історій «Пра сабачку Сірожу». Публікувався в багатьох журналах, чимало виступає на поетичних фестивалях. Автор поетичних книг “Дзевяностыя forever” (2008), “Герой эпохі стабільнасьці” (2014), “Патрыятызм для чайнікаў” (2016), “Далоў дарослых” (2017).

Гай Бораліоглу:

Прозаїчка, сценаристка, народжена у 1963 році в Стамбулі, в місцевому університеті вивчала філософію, вже під час навчання писала сценарії до телевізійних серіалів: популярні Bir İstanbul Masalı (Стамбульська казка), Kapalıçarşı (Великий базар) та ін., авторка сценарію повнометражного фільму Eylül Fırtınası (Вереснева буря).

Свої оповідання уклала, наприклад, в книгу Mübarek Kadınlar (Благословенні жінки), в яких розповідає про життя звичайних людей у суспільстві, ще досі наповненому патріархатом, націоналізмом і державним авторитаризмом.

Авторка кількох романів, наприклад, Aksak Ritim (Кульгавий ритм) – дієвий «романс» про циганську родину, що живе в одному з бідних районів Стамбулу, чи Meçhul (Невідомий зниклий), чудова сучасна детективна історія у супроводі зображень чільного турецького фотографа Мануела Цітака. «Ми намагаємося знайти мову, оточену правдою і брехнею, наша надія зникає за хмарами, ми лишаємося у страху щодо того, що принесе завтра», – пише вона про складну ситуацію письменників у сучасній Туреччині.