Яна Орлова & Петр Чiхонь – Асли Перкер МАЧ – день 8

Яна Орлова народилася у 1986 році в Угерському Градішті.

Петр Чiхонь народився 1969 року в Остраві.

Навчалися у Вищій технічній школі в Брно, вона також в Університеті імені Масарика (енвайермент студії) та Університеті м. Пардубіце (історико-літературні студії).

Петр працював редактором, нині є власником архітектурного ательє у Брно.

Яна працює головною редакторкою сторінки Polipet.cz. Її бібліографія: «Нюхати вогонь» (2012), «Приманка» (2017). Його бібліографія: «Кілія» (1995), «Villa diabolica» (1998), «Пруські балади» (2006), «Сілезький роман» (2011).

Окрім літератури, займаються також музикою, живописом і перформенсом.

Асли Перкер

Прозаїчка, журналістка, редакторка, народилася 1975 року в Ізмірі. Вивчала американістику, працювала для тижневика Aktüel Haber (Актуальні новини), у газетах Radikal та Sabah (Ранок), як вільна журналістка працювала у Нью-Йорку, нині головна редакторка видавництва Beyaz Baykuş (Біла сова).

Дебютувала в тридцять років, досі вийшло п’ять прозових книг, її роман про старіння, смерть і смуток, нашпигований кулінарними екскурсами, Sufle (Суфле, укр. вийшов у 2015 році) був перекладений двадцятьма трьома мовами, критик написав про книгу таке: «Весела, чуттєва та розумна проза, яка виявляє справжнє відчуття сім’ї та вивчає при цьому силу, яку має їжа. У всіх значеннях слова це делікатес».