ПЕРМАНЕНТНІ ПРОКЕТИ

Майстер-класи із перфомансу від Лабораторії «Березіль»

Із 13 по  15  травня у Львові у рамках проекту Лабораторія міждисциплінарних практик «Березіль» відбудуться майстер-класи із перфомансу, які вестиме Марта Босовська з Польщі.
Майстер-класи із перфомансу від Лабораторії «Березіль»

marta bosowska1
marta bosowska2
berezil1
berezil2

Час: 13, 14 та 15  травня, щодня початок о 12:00.

Місце: галерея «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35, Львів)

Реєстрація: до 10 травня на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Організатори Тижня Актуального Мистецтва та Школи Перфомансу засновують новий цілорічний проект Лабораторія міждисциплінарних практик «Березіль». Перша сесія Лабораторії «Березіль» відбудеться 12-15 травня. У програмі: лекції, майстер-класи, практичні консультації, виступи перфомерів з України, Китаю та Гонконгу. Всі події будуть публічні та проходитимуть в галереї «Дзиґа» та просторі міста поблизу галереї.

Акценти майстер-класу:  
Базовими складовими  майстер класу є передовсім  навчання та отримання досвіду для творчого розвитку.  Кожен учасник воркшопу, отримуючи знання, матиме нагоду безпосереднього контакту з викладачем, що якісно змінить погляд на стереотипне сприйняття вивчення проблем простору, часу, матерії.

* На майстер-класах буде забезпечено послідовний переклад із польської.


Марта БОСОВСЬКА про майстер-клас:
«Під час навчання будемо зосереджуватись на питаннях, з якими я сама працюю - місце, історія, пам'ять, об'єкт; будемо досліджувати та аналізувати такі поняття як присутність -відсутність, слід, рештки,  залишковість і повторюваність.

Учасники майстер класу матимуть можливість  довідатись про різні технології, конструкції творення перфомансу  як в індивідуальних так і в групових  вправах.  Наші навчальні зустрічі відбуватимуться в мобільному режимі».


Про Марту БОСОВСЬКУ:
Марта БОСОВСЬКА (Marta BOSOWSKA) народилась 1984 року, навчалась в Познанській Академії Мистецтв, на факультеті мистецької освіти за напрямком арт-педагогіки, арт-критики, промоції та скульптури, здобула рівень магістра. З відзнакою закінчила факультет скульптури та просторових акцій. В 2016 році здобула науковий ступінь доктора філософії мистецтва, захистивши дисертацію під назвою «Мнемонічні техніки. Рештки - як незалежний суб'єкт та система пам'яті в перфомансі». Зараз працює в Студії мистецтва перфоманс при Познанському університеті мистецтв з проф. Янушем Балдигою (Janusz Baldyga). Організаторка та координаторка численних міжнародних фестивалів та проектів. З 2010 року працює в Фундації мистецтва перфоманс, де організовує лекції, симпозіуми та освітні майстер-класи, що сприяють промоції мистецтва перфоманс, координує міжнародні фестивалі.

Марта БОСОВСЬКА створює інсталяції та  перфоманси. Її цікавить пам'ять як середовище та первинна компонента процесу творення.  Її акції транслюють процес безперервного пошуку, сортування, колекціонування, що відбувається на підставі емоцій, які викликані через знаки, звуки та місце.  За допомогою простих жестів мисткиня надає нових сенсів предметам, ситуаціям та матеріалам, що оточують людей у повсякденному житті.


«Я трактую перфоманс як процес.  Він складається з трьох інтегральних та взаємопроникних складових:  ДО (місце, час, слід, історія),  МІЖ (в процесі, дія тут і зараз, введення, жести, буття у просторі, дія) та ПІСЛЯ (рештки, ікона, символ, точка згорання)»

«Мої акції та інсталяції є постійним процесом, який стартував на початковому етапі моїх мистецьких практик і ніколи не припиняється. Мої роботи можуть здаватись межуюче перформативними».  


Більше про Лабораторію «Березіль»:
Лабораторія міждисциплінарних практик «Березіль»–це вивчення нових міждисциплінарних практик актуального мистецтва, можливість почути, навчитись мистецьким практикам, які часто не присутні в українській освітній системі через лекції, тематичні зустрічі-обговорення, майстер класи, перфоманси, авторські проекти та консультації із запрошеними досвідченими теоретиками та практиками нових арт технологій.  


Розвиток та застосування новаторських практик, які розпочав Лесь Курбас на арт-сцені 20-их років минулого століття, відкрили інший шлях для самовираження тоді і надихає тепер. Як продовження розвитку нових мистецьких практик та інноваційних експериментів Леся Курбаса є наш проект Лабораторія міждисциплінарних практик «Березіль», метою якої є дослідження цих мистецьких практик, творення можливості для художнього експерименту і вислову; постійної взаємодії освітньої складової та практичних арт контактів, об'єднуючи всіх охочих.

У травні в рамках Лабораторії «Березіль» перфоманси творитимуть:  Михайло Барабаш, Марта Босовська, Лариса Венедиктова, Володимир Кауфман, Роман Лаврентій, Володимир Топій, Ярослав Футимський, очікуємо перфомерів з Китаю та Гонконгу – Чен Шісен / Sanmu  (Chen Shisen / Sanmu) (Гонконг), Лю Нансє (Liu Nanxi) (Китай / Гонконг), Ту Єук (To Yeuk) (Гонконг), Ван Чую (Wang Chuyu) (Китай).

Також відбудеться презентація молодих перфомерів (учнів Школи перфомансу): Марина Наумчук, Уляна Кульчицька,  Роман Хрущ і Зоряна Савка.Детальна програма Лабораторії невдовзі буде на сайті: http://dzyga.com

Організатори та партнери: Інститут Актуального Мистецтва,  Мистецьке об'єднання «Дзиґа», Громадське об'єднання «Вірменська 35», Львівська Міська Рада, Польський Інститут у Києві.


ІНІЦІАТИВНІ ПРОЕКТИ