ПЕРМАНЕНТНІ ПРОКЕТИ

Презентація книги «Галицькі оповідки діда Тео»

В четвер23 лютого, в арт-кав'ярні «Квартира 35» відбудеться презентація книгиТеодора Лозинського «Галицькі оповідки діда Тео».
«Галицькі оповідки діда Тео» Початок — о 18:00. Вхід — вільний.

Кримінальним світом міжвоєнного Львова керував українець Вовчук. Його конкурентами були євреї Каци. Про це розповідає свідок тих подій – Теодор Лозинський. Нарис ”Славні, сильні та непереможні” написав 1946 року. Дотепер не публікований.

Теодор Лозинський

Народився 5 березня 1911 року в селі Тучапи – тепер Городоцький район, Львівської області. Від народження мав ім’я Федір, проте вважав його надто простацьким. Змінив на Теодор, коли виробляв паспорт. У рідному селі був співзасновником каси ощадності, членом товариства ”Просвіта”, співав у хорі. Після смерті батька наймитував по сусідніх селах, працював візником у Львові. Під час нацистської окупації був інтендантом – займався забезпеченням міста провіантом. За це засланий радянською владою до Кемеровської області. Через два роки втік з ув’язнення. Помер 3 березня 2003 року у Львові. Називав себе ”поетиста”. Писати новели почав у 23 роки. Твори ховав у шухляді, частину замурував. Їх зібрав онук Олег Лозинський. Книжка ”Галицькі оповідки діда Тео” вийшла
 друком наприкінці року.
ІНІЦІАТИВНІ ПРОЕКТИ