www.dzyga.com
Українська(UA)English (UK)

David Friesen & Andrew Arnautov Project (USA-UKR)

David Friesen – HEMAGE bass and piano
Андрій Арнаутов – бас, бас-гітара, контрабаси

friesenDavid Friesen – американський джазовий басист, зірка світового джазу. Фрізен є одним з двох чи трьох басистів в світі, які самостійно можуть утримувати аудиторію під час сольного концерту. Фрізен грає на контрабасі так само віртуозно, як і на електрифікованому акустичному басі. Починав грати на гавайській гітарі та акордеоні в 10 років, а в 16 років вже професійно грав на гітарі. Перше знайомство Фрізена з джазом відбулося в клубі «Slim Gaillard» в Лос-Анджелесі.

Під час служби в армії в Німеччині Фрізен сам опанував гру на контрабасі. Виступав з такими відомими музикантами, як: Chick Corea, Dizzy Gillespie, Art Farmer, Stan Getz, Dexter Gordon, Joe Henderson, Sam Rivers, Michael Brecker, Bud Shank, Woody Shaw, Freddy Hubbard, Clark Terry, Joe Venuti, Mal Waldron, Jaki Byard.

Записав більше 65 компакт-дисків як лідер, та більше 100 у якості сесійного музиканта. Його альбом 1989 року «Other Times, Other Places» став хітом у США в топ-чарті джазових альбомів Billboard.

Музика Девіда Фрізена пройнята різними стилями джазу, характеризується змішанням народних єврейських і класичних мелодій, ліричною силою і теплом.

davidfriesen.net

 

arnautomvАндрій Арнаутов (у США відомий як Ендрю Валентайн, англ.Andrew Valentine) — американський та український джазовий виконавець, продюсер, композитор, віртуозний джазовий басист. Ще у зовсім юному віці Андрій Арнаутов брав участь у джем-сейшенах, граючи на одній сцені зі справжніми легендами джазу, поміж ними: Pat Metheny, Dizzy Gillespie та Paul Horn.

1990 року Арнаутов перебрався до США. Там він отримав стипендію в Музичному коледжі Берклі (Бостон, США). В Америці грав зі світовими зірками джазу, як трубач Roy Hargrove чи вібрафоніст Victor Mendoza. Арнаутов довгий час співпрацював з трубачем Томом Брауном (Tom Browne), виступав як сайдмен з такими легендами джазу, як Archie Shepp, Charlie Bird, Bobby Sinabria, Chris Washburn, Menny Duran, Jimmy Lowels, Hank Jones.

Свого часу Андрій виступати з кубинською групою «Buenavista Social Club» та викладав музику на Ямайці, де співпрацював з головою «Інституту Боба Марлі» Естором Блеком (Astor Black) у створенні музичної програми. В Україні Арнаутов довгий час працює у складі «Київ Арт Ансамблю», під керівництвом Володимира Соляника. Останнім часом живе та музикує у Львові.

uk.wikipedia.org/wiki/Арнаутов_Андрій