LEMinarium

LEMinariumпонад усе ЛЕМ  ф і л о с о ф
його теорії (концепції) про постійне невпинне прагнення
осягнути КОСМОС  має не лише астрономічний контекст
вони – про незбагненну людську природу – досліджувати
і в той же час бути в стані ностальгії від вселенської незбагненності
для нього КВІТКА або КАМІНЬ – такий самий к о с м о с
як і неосяжно далека г а л а к т и к а у ВСЕСВІТІ
в одному з романів ЛЕМа люди так довго і патологічно наполегливо
досліджують невідому планету Cоляріс, що вже не можуть пригадати
першопричини... та зрештою, це вже і не важливо
важливо ш у к а т и 
в і р и т и у віднайдене
р о з ч а р о в у в а т и с ь 
у  ньому
спростовувати його і знову
ш у к а т и
 

У Львові презентація простору актуальної культури LEMinarium

1 вересня о 18:00 у Палаці Мистецтв відбудеться презентація фестивалю LEMinarium, що проходитиме у рамках бієнале «Тиждень актуального мистецтва».

LEMinarium ̶  мультижанровий простір актуальної культури, тісно пов'язаний з креативним дослідженням постаті видатного львівського літератора і філософа Станіслава Лема.  

У пілотному ЛЕМінаріумі візьмуть участь митці з України та Польщі.

Володимир Кауфман та Сергій Савченко створять спільний проект, лейтмотивом якого є філософські інсинуації навколо вічного роману Станіслава Лема «Соляріс»: ... та коли одну проблему вдавалося якоюсь мірою розв’язати, на її місці, - як це згодом не раз бувало з планетою Соляріс,- поставала інша, ще неймовірніша.

Проект «Маска», за координації МО «Нурт», творитимуть  Михайло і Тереза Барабаші,Антон Лапов, Славомір Собчак, Даніель Конюш і Якуб Ясюкєвіч. Це проект про ТІЛО, яке шукає, яке живе, яке вбирає, яке віддає, яке приймає, яке міняється… Про драму свідомості, що намагається вийти за межі себе і визначити сенс власного існування.

Фотохудожник Констянтин Смолянінов робить фотопроект «With or Without». Це проект про: «Львів без телевежі це – Львів  у якому народився і виріс Станіслав Лем… можна зробити сміливе припущення, що такий телекомунікаційний об’єкт міг би, до певної міри, символізувати футуристичні мотиви у творчості польського фантаста. Чом би й ні?!».

  • Відкриття авторських проектів ЛЕМінаріуму відбудеться1 вересня о 18:00 у Палаці Мистецтв ІІ поверх (вул. Коперника, 17).  Вхід на експозиції у день відкриття – вільний.

Також у рамках ЛЕМінаріуму відбудеться виставка «LEMinarium Graphic Novels», яка поєднає скульптури Віталія Внукова та  ілюстрації до «Казок Роботів» Станіслава Лема. Над графічними роботами працювали: Євгенія Гайдамака, Анна Звягінцева, Ярослав Філевич, Дмитро Кривонос, Євген Харук, Анфіса Хлєб, Романа Рубан, Сергій Майдуков, Женя Васильєва, Ольга Сак, Антоніна Александрова. Куратори проекту: Наталка Гайда, Ріна Шумило.

  • Відкриття виставки відбудеться 2 вересня о 17:00 у «Музеї Міста» (пл. Ринок, 1, підвали міської Ратуші, вхід від скульптури Нептуна). Експозиція триватиме до 18 вересня. Вхід вільний.

Організатори: Інститут Актуального Мистецтва, Мистецьке об’єднання «Дзиґа», Мистецьке об’єднання «НУРТ»

Партнери: Мистецька рада «Діалог», Львівський Палац Мистецтв, Посольство держави Ізраїль в Україні, Goethe-Institut в Україні, Чеський центр у Києві, Culture.pl, Galeria Labirynt,Fundacja Sztuki Performance, Instytut Książki, Генеральне Консульство Республiки Польща у Львовi, громадська організація «Вірменська 35», фундація «TransKultura»,  Львівська міська рада

Контакт: (095) 260 03 27  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сторінка Тижня актуального мистецтва: www.dzyga.com/tam