Презентація книги “2014: рік, коли я помер”

Завантаження Події

« Всі Події

  • Це подія пройшло.

Презентація книги “2014: рік, коли я помер”

12.12.2022 19:00 - 20:00

12 грудня о 19:00 у арт-центрі Дзига відбудеться презентація книги з історіями іракців, що постраждали від ІДІЛ “2014: рік, коли я помер”.
У 2018 році Іванка Рудакевич працювала над історіями до книги про іракців: у команді з перекладачами, авторами збирала матеріал, проводила інтерв’ю. 4 місяці вона прожила в Іракському Курдистані разом з організацією STEP-IN, яка надає медичну підтримку для місцевих внутрішніх переселенців. Саме за ініціативи цієї організації у 2022 році вийшла в світ англомовна книга з 11-ма історіями про іракців, що постраждали від ІДІЛ “2014: рік коли я помер”.
🗨️ Іванка Рудакевич, співавторка книги “2014: рік коли я помер”: “Чи варто робити презентацію книжки про чужу війну, коли в нас самих тут війна? Тим паче, якщо по наповненню свідчення іракців у ній схожі на наші, українські, із зони бойових дій. Вагаюся з відповіддю. А поза тим я вже по-іншому дивлюся на ті всі історії Набіла, Амара, Шерін, Намруда і навіть Аміни. Вони стали мені значно зрозумілішими, дуже виразними, це більше не далекі сюджети з ютубу, в які важко повірити. Історія наших країн та й наших окупацій зовсім різна. Хоча б тому, що коли ІДІЛ наступали, місцеві іракські і курдські війська масово склали зброю і відкрили дорогу для загарбників. Ніхто за народ не боровся. Але як і в кожній війні, є багато моментів, які перегукуються між нами, тими, хто постраждав.
Я не придумала іншої причини для презентації ніж як – спинитися і послухати історію інших людей – іракців, які зазнали наруги від інших окупантів – ІДІЛ. Трохи ввійти у їхній контекст, етнічний, релігійний, культурний. Може й навіть на хвилю переключитися.
Словом, приходьте. Я щось трохи позгадую про єзидів, про їхню предивну релігію, розкажу про мусульман, яких ІДІЛ теж нищив, згадаю за християн, з якими поводилися не завжди так, як з єзидами. Ви щось попитаєте, поп’єте чаю. Та й трохи собі набудемся” .
Також до презентації доєднається українська лікарка Єлизавета Доценко, яка працювала разом з STEP-IN в Іраці, та більше розкаже про працю організації в Іраці, Сирії, а також про проекти в Україні, які стартували в лютому 2022

Деталі

Дата:
12.12.2022
Час:
19:00 - 20:00
Подія Категорія: