Мартiн Ц. Путна – Тарiк Туфан МАЧ день 30

Мартiн Ц. Путна

Народився у 1968 року в Пісеку. Вивчав класичну філологію в Карловому університеті. У 2013 році визнаний професором соціальної та культурної антропології. Займається літературною історією та перекладом, як модератор співпрацює з радіо і телебаченням, працює викладачем факультету гуманітарних студій Карлового університету.

Видав понад тридцять книг, наприклад, роман «Книга Крафт» (1996), інтерв’ю «Завжди в меншості» (2013), а особливо дві трилогії: перша досліджує чеську католицьку літературу у 1848-1989 роках (1998, 2010, 2017), друга – культурну історію американської, російської та центральноєвропейської релігійності (2010, 2015, 2018).

Тарiк Туфан

Прозаїк, есеїст, сценарист, народжений у 1973 році в Стамбулі, в місцевому університеті вивчав філософію і соціологію. Серед іншого – автор сценарію серіалів Mahşer (День останнього суду) чи кінодрами Yozgat Blues, яка отримала головний приз на найпрестижнішому турецькому міжнародному кінофестивалі в Адані.

Опублікував сім книг, наприклад, романи Hayal Meyal (Туманно), Şanzelize Düğün Salonu (Весільний салон Єлисейські поля), чи том есеїв Bir Adam Girdi Şehre Koşarak (Один чоловік убіг у місто).

«Я вже багато років описую історії чужинців, які колись зустрілися лицем в лице з місцевими людьми і звичками. Але про що б я не розповідав, я завжди слідкую за дуже особистою лінією, цікавить мене пошук самого себе, ці постійні спроби віднайти знову те, що крок за кроком зникає, коли людина втрачає впевненість у своєму житті», – зазначає Туфан про свою творчість.