Виставка «Буття» Катерини Кузів

«Буття»

Буття  – що позначає існування взагалі.  Через світ пізнаємо дієву присутність Бога Творця і Вседержителя. Бог являє незбагнену силу в законах всесвіту, бо вся природа сповнена законів Його буття. Бог є  глава і таємний закон у світі створеному. Закон же цей є «Господньою природою», невидимою натурою, що не підлягає тлінню. Вона всьому є основою, початком, а сама – безпочаткова, не обмежена ні часом, ні місцем, ні статтю . Створення світу й людини як покликання до життя. Народження Ісуса Христа це прояв милосердя,  відкуплення нас,  зерно життя вічного. 

Іконопис для мене це пошук Бога.

Основою візуальної мови моїх ікон є візантійська художня традиція, пласт українського іконопису, модерне мистецтво, зокрема абстрактне. 

Вважаю, що ікона  має бути в діалозі з сучасною людиною, а не історичним артефактом. Розглядаю ікону як візуальне Богословіє.

Беручи принцип в ікону апофатичного і катафатичного богослівя я застосовую поєднання абстрактного живопису й традиційного іконопису. В традиційному  іконописі оперую уявленням, що базується на мімезісному досвіді,  має прив’язку до світу що оточує. Абстракція дозволяє мені візуалізувати абстрактні питання в іконі на пряму, не застосовуючи символи, предмети посередники. Таким чином намагаюсь мінімалізувати символи, що потребують попереднього ознайомлення глядача, щоб ікона була більш відкритою до загалу і зрозумілою.