- Це подія пройшло.
Файні Мешти Флоріана/ Благодійний концерт
18.11.2022 19:00 - 20:30
₴25018 листопада в Дзизі на вас чекає ніжно переосмислена українська фольклорна традиція від улюблених львівській публіці Вікторки Тітарової та давно очікуваний сет від Анастасії Войтюк(Bandura Girl). Увінчає вечір добряча порція поезії Розстріляного Відродження від гурту Пиріг і Батіг.
Музиканти долучаються до волонтерської ініціативи «Файні Мешти Флоріана» – аби забезпечити зимовим тактичним взуттям роту вогневої підтримки 5 батальйону 125 бригади ТРО ЗСУ, де тримає державний кордон відомий львівський художник і музикант Влодко Флойд Романів (Jack o’Lantern, ГИЧ Оркестр).
Вікторія Тітарова – виконавиця народної та старовинної музики, зазвичай наповнює звучанням вулиці міста Лева. За останні 15 років брала участь у багатьох локальних проектах ( Дуда фолк-бенд, Vita Norda, Оленки, Львівський Музичний Цех, Ukrainian kant, Kabachok project, Солом’яник), з якими виконувались різноманітні програми: народна музика України, Балкан, Ірландії, Швеції, старовинна музика Європи (середньовіччя, ренесанс), та України (Українські канти 17ст). Останні роки займається виконанням народних пісень, разом з Андрієм Сілецьким (дует Солом’яник), а також виступає сольно.
Власне, сформована часом сольна програма і стала поштовхом до бажання нею ділитись. Це будуть народні пісні. Але деякі з них мають авторство, і дуже знайомі. І всі вони люблені- улюблені.
За підтримки друзів: Всеволода Садового та Маркіяна Турканика.
Bandura Girl
Анастасія Войтюк, сучасна бандуристка, співачка, креативна виконавиця, лідерка етно ф’южн гурту «Troye Zillia», який випустив вже чотири студійні альбоми української музики, засновниця першого в Україні фестивалю сучасної бандури Lviv Bandur Fest, співзасновниця мобільної аплікації Bandura App, де можна зіграти на 6-и різних музичних інструментах та керівниця організації «Unbeaten Path», що втілює в життя мистецькі міжнародні проекти.
Анастасія співпрацювала з багатьма різними музикантами та митцями та поєднувала бандуру із перкусією, клавішами, саксофоном, гітарою, кларнетом, експериментальними духовими, електронною музикою. Стала авторкою саундтреків до кількох вистав та перформансів, з якими їздила виступати до Канади та Лівану. З бандурою у складі різних гуртів об’їхала багато країн Європи та світу.
У Львові до Анастасії доєднаються двоє гуру фольку, які грають ледь не в кожному фольк гурті Галичини – Артем Каменков на контрабасі та Всеволод Садовий на перкусії.
Пиріг і Батіг
«Пиріг і Батіг» — український фольк-гурт, заснований 2020 року у Львові; створений Мар’яном Пирогом як музично-поетичний проєкт, метою якого є дослідження української мови та поетики і популяризація їх через музику. «Пиріг і Батіг» модернізовують народну пісню та музично трактують поезію українських поетів, зокрема Павла Тичини, Степана Руданського, Тараса Шевченка, Богдана-Ігора Антонича, Володимира Сосюри, Василя Стуса, Михайла Петренка.
Мар’ян Пиріг – гітара, спів
Маркіян Турканик – скрипка, труба, спів
Криштоф Віков – фагот
Артем Каменков – контрабас, спів
Всеволод Садовий – перкусія
Слава Україні!
Чемно запрошуємо Вас на наш черговий тривожно-музичний ви(на)ступ.
Будемо вітати Дзиґу лірикою військового часу…
Потроху готуємо один проект –
Замордовані кацапом – от така от нехитра але водночас промовиста, і головне правдива назва наших сьогоденних досліджень…
працюємо як вовки, щоб хоч не автіком, то бодай словом твердим і історично сталим викрешувати культурний спадок змордованого століттями Краю…
Не гнівайтесь за патос, але це без перебільшень вкрай вагомо і важливо, бо поглинувши у поезію Розстріляного Відродження можна збагнути багато речей…
Корочше, стільки не досказаних слів і не дожитих життів, що пісенної форми наче й мало але поки хай би й так.
Тож поки ЗСУ кацапа крає, най Вкраїнська поезія лунає!
Поезія, ще й сьпівана – це велика сила!
Хтілось би аби кожен краянин збагнув сю просту/складну річ!
Разом – до Перемоги!
Слава нації!
Смерть ворогам!