Лекція: Курбас, танець і тілесність – випереджаючи час

Завантаження Події

« Всі Події

  • Це подія пройшло.

Лекція: Курбас, танець і тілесність – випереджаючи час

26.12.2022 19:00 - 21:00

Існує чотири умовні концепції тілесності: тіло як об’єкт, тіло як пов’язаний об’єкт, тіло як посередник між суб’єктом та спостерігачем та тіло як свідомий суб’єкт. Ці концепції нам будуть помічні для того, щоб зрозуміти як історію розвитку живого мистецтва ХХ століття, так і геній Курбаса, що випереджав час на десятиліття. Ви дізнаєтесь, як це пов’язано з такими постатями, як Броніслава Ніжинська, Олександра Екстер, Вадим Меллер, Надія Шуварська та Олена Кривинська, із зародженням сучасного танцю та хвилею українського авангарду.

Під час лекції розглянемо вищезгадані концепції тілесності через документи, надані Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України (зображення афіш, фото з вистав та ескізів костюмів). Через фотодокументи ми побачимо зміну тілесності акторів і обговоримо, наскільки (і в чому саме) практика роботи Курбаса та його театру випереджала час.

Важливо: О 16:00 в Нижньому залі Театру ляльок відбудеться воркшоп з руху від Віктора Рубана. Завдяки практичним перформативним експериментам буде змога побачити, як ці концепції тілесності пов’язані з політичним аспектом перформативності та поняттям свободи і глядача, і перформера (чи то актора, чи то танцівника).

Рекомендуємо вам відвідати і воркшоп, і лекцію, але можете, звісно, обрати щось одне. Реєстрація на воркшоп: https://forms.gle/6vji6pRUgkhmkRFY7

Лектор: Віктор Рубан – хореограф-дослідник, режисер, перформер, куратор, педагог і тренер, експерт Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА». Є засновником і генеральним директором Ruban Production ITP, програмним директором та співзасновником міжнародної танцювальної платформи Impulse of Transformation, програмним та художнім керівником міжнародної платформи мистецтв і досліджень на базі руху Kyivdanceresidency. Ініціатор та амбасадор Фонду екстренної допомоги митцям перформативного мистецтва України. Представник від України у Європейському Парламенті Культури.

Виставка та програма заходів реалізуються за підтримки Slovo Theater Group.

Деталі

Дата:
26.12.2022
Час:
19:00 - 21:00

Місце проведення

Артцентр “Дзига”
вул. Вірменська, 35
Львів, Ukraine
+ Карта Google
Телефон:
0676727464