ПРОСТІР : НЕБЕЗПЕКА. Софія Короткевич

Завантаження Події

« Всі Події

ПРОСТІР : НЕБЕЗПЕКА. Софія Короткевич

20 Вересня - 8 Жовтня

18 березня 2022 року Софія Короткевич побачила з вікна пролітаючу над сусіднім будинком ракету, і цей досвід спонукав художницю до створення серії “ПРОСТІР : НЕБЕЗПЕКА”.

Момент видимої, близької небезпеки запамʼятався авторці як розмитий, уповільнений, розкадрований, як і спогади, що були нечіткими й набули усвідомленості з часом. Обрана техніка перетворює творчий процес на символічний акт закарбовування у пам’яті  — ракети над містом врізаються в спогади, наче різець у лінолеум.  

У серії ліногравюр впізнаємо будівлі з різних міст України. Авторка зобразила локації, над якими пролітали або можуть пролетіти ракети в недалекому майбутньому, адже війна не закінчилась і під загрозою кожен клаптик неба і землі. Образи недобудованих споруд стають символами прийдешнього. У майбутньому тут щось буде зведено, наповнено життям. Водночас їхній вигляд мінливий: зруйновані чи недобудовані, минуле чи майбутнє? 

Проєкт балансує на межі уяви та пам’яті, та включає серію ліногравюр, сувої відбитків на перфокартах (застарілих носіях для передачі інформації, які використовувались, зокрема, і у військовій справі) і відео. Ми бачимо будинки, які стали жертвами ракетних обстрілів і потенційні мішені. Відбитки, подібно до мінливої, ненадійної пам’яті, поволі набувають чіткості й згодом майже розчиняються у гущині фарби. Цей проєкт, як тиха розмова з близькою людиною, майже пошепки задає питання: наскільки наша уява втручається в правдиве сприйняття реальності? Чи є межа між переоціоненою довірою власній памʼяті і недооціненою силою впливу чуттєвого досвіду нашої уяви?

Олександра Кущенко

Відкриття виставки відбудеться 20 вересня о 18:00. Оглянути експозицію можна до 8 жовтня. Вхід безкоштовний

Деталі

Початок:
20 Вересня
Кінець:
8 Жовтня
Подія Категорія:

Місце проведення

Артцентр “Дзига”
вул. Вірменська, 35
Львів, Ukraine
+ Карта Google
Телефон:
0676727464